Psikoteknik Raporu

Psikoteknik Raporu (Belgesi)

NEDİR - NE İŞE YARAR :
Mesleği Araç Sürücülüğü olan Herkezin Bu mesleği sürdürdükleri süre boyunca mesleki yeterliliklerinin uygun olup olmadığının Anlaşılması Amacıyla Yapılan ve En az Bir saat süren Bir dizi test ve Uygulamadır.

Ülkemizde Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin sürücülerde aranacak şartları düzenleyen bölümünde Madde 60/e gereği "Sürücülerin yolcu ve eşya taşımacılığına ait taşıtlarda çalışabilmesi için", "bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından her beş yılda bir almaları" gerekmektedir.

SÜRÜCÜLERİN PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME TESTİ İÇİN
a) Teste girerken uykusuz ve yorgun olmamaları, alkol ya da herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olmamaları gerekmektedir.
b) Teste gelirken 2 (iki) adet vesikalık resim, sürücü belgesi (ehliyet) ve nüfus cüzdanı ile gelmeleri zorunludur.
c) 1 saatin altında verilen testler kanunen geçersiz ve sahtedir.

PSİKOTEKNİK BELGESİ NASIL ALIRIM?
1 - Psikoteknik rapor için uygun güne randevu alınır.
2 - Psikoteknik test simülatöründe 1 saat süren test uygulanır.
3 - Test sonuçları 1 hafta içinde rapor ve kart olarak teslim edilir.

Karayolu Taşıma Kanunu 36/d madde uyarınca cezai işlemler başlamıştır. Cezalı duruma düşmemek için psikoteknik raporunuzu almada gecikmeyiniz. Psikoteknik raporu alabilmek için 1 adet resim, kimlik ve ehliyet fotokopisi ile birlikte Bu Raporu veren Merkezlerde (Eğitim Kurumumuz Bu raporu verebilme yetkisine sahip değildir) Ortalama Bir saat Süren teste girmeniz yeterli olacaktır.

Psikoteknik Raporu alacak olan sürücüler Psikoteknik Rapor verme Ruhsatına sahip Kurumlarda psikologlar tarafından yapılacak olan değerlendirmede incelenecek sürücü özellikleri Psikoteknik değerlendirmede sürücü özelliklerinden belirtilen yetenekler bu amaçla geliştirilmiş bilgisayar destekli testler aracılığı ile ölçülürerek kişiye rapor düzenlenir.

Kurumumuz Psikoteknik Rapor için, Baraj Yolu Hastaneler Kavşağında Sessiz ve Rahat Ortamıyla Dikkatinizi Toplayıp Odaklanabileceğiniz BAKANLIK Onaylı Kurs Merkezimiz, Günay Psikoteknik / Psikoteknik Yeterlilik Belgesi (Raporu) Verebilme Yetkisine sahip Test merkezimizde Belgeniz Verilmektedir.

© 2017 | Günay SRC - Designer and Development By smart yazılım | All Rights Reserved